Organik Polifloralı bal 225 Gr Yörükçayır

Her alışverişinize %5 Para Puan

Kazandığın para puanlarla isterseniz bedava ürün isterseniz indirimli ürün alabilirsiniz

230.00 TL
10 gün
Puan değeri: 230 puan
Ödül puanları: 12 puan
8682768603109
Stokta
+

Yörükçayır Organik Polifloralı Bal

2021 Yılı Dünyanın En kaliteli balı Seçilen Organik polifloralı balımız

Eski dönemlerde şifası bilinen bal Hititler, Sümerler, Mısırlılar, Romalılar ve Yunanlılar başta olmak üzere, birçok eski kültür ve medeniyetler şifası için kullanmaktaydı.

Her yörenin balı farklıdır nedeni ise rakım ve bölgede bulunun çiçek ve çiçek sayısındandır. Yörükçayır polifloarlı çiçek balının yetiştiği bölge Torosların zirvesinde kar sularının çekilmesiyle ortaya çıkan ve sonrasında bu bölgede yetişen çiçeklerle buluşan arılarımız sizler için yüksek enzimli polifloralı bal üretmesidir.

polifloralı balın özelliği diğer ballara göre enzim değeri poliflora değeri yüksek olmasıdır


Şahbaz Çay & Murat Çay Kimdir

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak yörük kültürünü arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişler dir. Ürettiği ballar ile bir çok ödüllere layık görülen Şahbaz Çay her zaman şunu söylemiştir "Yemeyeceğim balı üretmem üretmediğim balı ise satmam" Ben Atalarımdan ne öğrendiysem Çocuklarıma ve Torunlarımada onu aşıladım Hiç bir zaman Arılarımıza dışarıdan Şerbet ve Arı keki gibi çok bal üreteyim diye bir takviye vermedim, Bilmediğim üretimini yapmadığım balı alıp satmadım Murat Çay da çocukluğundan beri Babası ile Arıcığın temel üretim ilkelerini öğrenerek enfes balların üretimini sizlere ulaştırabilmek için Yörükçayır Organik Arı ürünleri markası adı altında bu güzel ballarını siz bal severlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Marka:
Yörükçayır
Grmaj:
850 Gr
Allerjen Uyarı:
1 Yaşını doldurmayan bebeklere bal vermeyeniz

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz