Yörükçayır

Yörükçayır

Yörükçayır balı

Yörükçayır Balı Sınırlı ve yüksek kaliteli üretim felsefesini belirleyen Yörükçayır Balı , büyüleyici ve vazgeçilmez bir şifalı lezzet olarak meraklılarının hem damak zevkine hem de gönüllerine hitap etmektedir.

Yörükçayır Balının hikayesi, yörük kültürü ile Mersin Toroslarında yaşayan Çay ailesinin 1700 yıllarda arıcılığa başlaması ile başlar. Kuşaklar boyu arıcılık yapan Çay ailesi 1950 li yıllara kadar dayanmaktadır

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak yörük kültürünü Toros yaylalarında yaptıkları arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişlerdir. Şahbaz Çay her zaman şunu söylemiştir "Yemeyeceğim balı üretmem üretmediğim balı ise satmam" Murat Çay da çocukluğundan beri Babası ile Toros Yaylalarında Arıcığın temel üretim ilkelerini öğrenerek Yörükçayır markası adı altında Aşk ile ürettikleri Baba ve oğul un bu güzel ballarını siz bal severlere ulaştırmayı hedeflemektedir.